witamy na stronie: www.kojec.com.pl     Montaż w 24 h GRATIS     cała Polska

Oto jeden z wielu zamontowanych przez naszą firmę kojców, jest to standardowy kojec 2x3 m z tylną ścianą wypełnioną deskami. Czas montażu wynosi około 45 minut. 
W tym przypadku mogliśmy podjechać jednym z naszych samochodów dostawczych pod miejsce montażu. Jest to wielkie udogodnienie.
Sam montaż kojca jest dla nas bardzo prosty. Najpierw na gruncie postawiamy dwa elementy podłogi. Każdy z elementów posiada rozmiar 155 x 210 cm co łącznie daje nam rozmiar około 210 x 310 cm. podłogi do naszych kojców są większe od kojca o około 5 cm z każdej strony. 
Podłogi posiadają specjalne nóżki ocynkowane ogniowo - podłoga jest drewniana zakonserwowana - lecz nie powinna się dotykać do gruntu (ziemi) ponieważ wilgoć od gruntu by źle wpływała na samo drewno.
Na postawionej podłodze wkładamy budę dla psa. W tym przypadku była to buda klienta. sama buda montowana w kojcu powinna mieć dach z LEKKIM spadem. Pieski uwielbiają wylegiwać się na budzie. Leżąc na budzie są bardziej oddalone od gruntu i na takiej wysokości czują się jeszcze ważniejsze na swoim terenie. Buda z dachem spadzistym niezbyt się nadaje do wylegiwania się na niej.
Sama lokalizacja kojca jest dowolna - lecz powinnyśmy pamiętać o ty że pies powinien w pełni widzieć naszą posesję, jak montujemy kojec w granicy z sąsiadem tylna ściana winna tyć wypełniona drenem. Piesek nie powinie reagować na to co dzieje się u sąsiada - to nie jest jego "REWIR"
Oto nasz flagowy model kojca, z naszych wieloletnich doświadczeń jest to jeden z najlepszych modeli kojca. Posiada on tylną ścianę wykonaną z desek, i pierwszy boczny element do połowy również wykonany z desek. Piesek jest fajnie osłonięty od wichur śnieżyc i innych anomalii pogodowych.
Jak widzimy buda którą zamontowaliśmy w tym kojcu jest naszej produkcji, budy są oczywiście ocieplane. To ocieplenie budy styropianem 2 centymetrowym przydaje się pieskowi głównie latem, wiadomo że zimą każdy piesek otrzymuje od natury specjalne futerko zimowe. Natomiast latem przy upałach piesek miałby za duszno w budzie nie ocieplone. Podobnie jak Państwu latem było by nie przyjemnie spać w nie ocieplonej (dusznej) sypialni.
Ten kojec montowaliśmy na dość miękkim gruncie,  dla tego pod nóżki z profila 50x50 mm ocynkowane ogniowo zmuszeni byliśmy podłożyć trelinki. 
Kojec jest postawiony w granicy z sąsiadem tyłem do tui.

Nasze kojce są ocynkowane ogniowo - nie wolno elementów kojca malować farbą - mocz psa jest tak silną substancją że na malowanych elementach po 1 miesiącu farba się złuszczy i odpadnie. Nie występuje ten problem przy elementach ocynkowanych ogniowo, cynk ogniowy jest trwale zespolony ze stalą.

Ten egzemplarz kojca zamontowaliśmy o odległości około 2 metrów od końca działki. Nasz klient poprosił o taką lokalizację ponieważ zamierzał w tylnej części postawić małą drewutnie.  
Grunt na którym jest postawiony kojec jest dobrze ubity więc nie było potrzeby podkładania trelinek.

Dla piesków kojec NIE MOŻE być wykonany z siatki - pieskom "wpadają" łapki w oczka siatki łamiąc je sobie, dodatkowo psy widząc siatkę lub cienkie druty mają problemy z akomodacją oka. Nie występuje ten problem z elementem wypełnionymi rurkami o średnicy 16 mm z rozstawem co 8 cm.

Nasza podłoga o grubości 12 cm zawieszona na nóżkach tworzy przestrzeń pod podłogą około 6-8 cm. Wiaterek który "hula" pod podłogą latem ją chłodzi a zimą tworzy poduszkę powietrzną więc piesek ma w miarę ciepłą podłogę. 
Wiaterek który "hula" pod podłogą spełnia jeszcze jedną bardzo ważną funkcję - jak pieskowi zdarzy się zrobić siusiu w kojcu to te jego "siuski" pomiędzy delikatnymi szparami w deskach podłogowych spadną pod podłogę, a wiaterek który "hula" pod nią zlikwiduje taki ostry zapach moczu, który występuje przy kojcach betonowych.
Wszystkie elementy drewniane są zaimpregnowane impregnatem i drewnochronem. 
Proszę pamiętać że po 2 latach należy położyć kolejną warstwę drewnochronu. Zapobiega to nadmiernemu procesowi wysychania drewna.
Tutaj widzimy bok 2 metrowy naszego flagowego modelu kojca. Pierwszy metrowy element od tyłu wypełniony jest do połowy deskami, natomiast drugi metrowy element jest ażurowy. 
Dach kojca osadzony jest na dwóch belkach dachowych. Belki 50x100 mm di których od góry przykręcona jest blacha trapezowa. Blacha przykręcona jest śrubami samowiercącymi typu "FARMER"
I tak gotowy kojec do przyjęcia lokatora.
Karmidełka obrotowe są bardzo wygodne przy  codziennej obsłudze psów.

Mają specjalną klamkę zabezpieczającą 

Oto jeden z wielu lokatorów, troszkę zdziwiony w nowym mieszkanku. Pamiętajmy że wielką sztuką jest nauczyć pieska że przebywanie w kojcu nie jest karą. Pies musi zrozumieć że kojec to jest jego mieszkanko a nie kara. Warto od początku dawać mu jedzenie i picie tylko w kojcu, często pozostawiać drzwi do kojca otwarte po to żeby piesek swobodnie sobie chodził po jedzenie i picie. Z czasem pies nauczy się że to jego mieszkanko, a tym bardziej jak będzie miał w kojcu budę. Pamiętajmy że buda w kojcu to dla psa rodzaj sypialni. 
W tym przypadku budę zamontowaliśmy na zewnątrz kojca. Jest to fajne rozwiązanie, kojec o rozmiarze 2x3 metry jest do pełnej dyspozycji dla psiuty.
Oto kojec gdzie tylna i boczna ściana wypełniona jest drewnem. Takie rozwiązanie jest potrzebne przy silnych wiatrach i śnieżycach.
Właściciel tego kojca prze zamówieniu prosił o takie rozwiązanie żeby jego pupil widział tylko z dwóch stron kojca - front i jeden bok- te części miał pies obserwować w czasie dnia kiedy to będzie zamknięty w kojcu.
Na tym zdjęciu piesek poznaje swoje nowe mieszkanko.

Drzwi otwierają się tylko do wewnątrz kojca. Rozwiązanie to eliminuje zagrożenie związane z atakiem psa.

 

To był jeszcze mały 7 miesięczny piesek.

cynk ogniowy jest w tej sytuacji najlepszy. w naszej siedzibie całe elementy są cięte, spawane, czyszczone i idą do cynku ogniowego, tam są maczane w odpowiednich kadziach z kwasami o różnych stężeniach do tego stopnie że do kadzi z płynnym cynkiem stal jest idealnie wytrawiona i bardzo czarna. W takiej formie jest wkładana do wanny 480 stopni C z płynnym cynkiem

Oto kolejne fajne rozwiązanie. W miejscy gdzie przypadają nóżki ocynkowane ogniowe są dodatkowo podłożone płytki chodnikowe.
Grunt u tego klienta był bardzo niestabilny.
Działka była umiejscowiona na byłym terenie leśnym.
Takie rozwiązanie było bardzo trafne.
Klient zamówił podłogę, ściany boczne i 4 stópki dachowe (29 zl/szt.) Do zamontowanych stópek dachowych klient sam zamontuje sobie belki dachowe i dach z płyt ondulina.
Klient był majsterkowiczem, lecz po jakimś czasie zadzwonił i żałował że nie zamówił kompletnego kojca z dachem - nie miał czasu tego dachu zrobić samemu.
Oto proporcja wysokości kojca. Nasze kojce posiadają wysokość około 2,2 m 
A to fajne rozwiązanie klient posiada psa i suczkę - pieskowi zamówił kojec model 3 w całości ażurowy a dla suczki kojec model 7 który posiada trzy ściany drewniane.
Oto jeszcze jedna fotografia kojca montowanego u klienta który myślał że zaoszczędzi na konstrukcji dachowej - lecz potem żałował bo nie miał czasu żeby w swoim zakresie go zrobić.
oto kojec max ekonomiczny o rozmiarze 2x3 m z budą.
Buda w tym kojcu jest zamontowana na zewnątrz kojca, zwiększa to powierzchnie kojca . Piesek ma do swojej dyspozycji całą powierzchnie kojca 2x3 m.
Kojec zamówiony jest bez podłogi i bez dachu. Klientka pieska zamyka w tym kojcu tylko na czas robienia zakupów. Około 3 godziny dziennie.
Kojec jest zamontowany na ogrodzie, piesek nigdy się nie podkopywał. Pamiętajmy że brak podłogi może spowodować że pieski uwielbiają się podkopywać.
Kojec fajnie się wkomponował w architekture  ogrodową.
Buda dla pieska jest ustawiona na kostkach brukowych. Drewno nie powinno stać bezpośrednio na gruncie.
Oto kojec nasz flagowy model 5 z tym że ścianki boczne w całości są wykonane z elementów pół na pół.
Takie rozwiązanie jest ciekawe w rejonach Polski bardzo wietrznych i śnieżnych.
Na tym zdjęciu widzimy montaż zabezpieczeń przerw pomiędzy ścianami dzielącymi a dachem (dodatkowa dopłata 100 zł za 1 kojec pojedyńczy)
A oto nasz model 6 - tylna ściana wykończona drewnem. Fajny kojec piesek ma dobre widoki na boki kojca i front.
Tył drewniany osłania psa od wiatrów i śnieżyc.
Pamiętajmy że każde drzwi w kojcu otwierają się do środka - zapobiega to nagłemu atakowi.
Piesek po zmontowaniu kojca został wpuszczony do kojca i troszeczkę się zdziwił
Ale obecność jego "właściciela" go uspokoiła
Dobrym rozwiązaniem jest powkładać do kojca ulubione zabawki, kocyk i inne pieskowe gadżety.
Oto ciekawe rozwiązanie kojec 2 x 6 m, z tym że część 2x3 z podłogą a pozostała część bez podłogi. Całość zadaszona.
Takie rozwiązanie jest bardzo fajne pod warunkiem że pies nię nie podkopuje.
Jedna boczna i połowa tylnej ściany wypełniona jest deskami. Jest to fajna osłona przed wichurami i śniegiem.
Kolejny zestaw dwóch kojców. Pierwotnie klient zamówił model 3 (ażurowy) a po pewnym czasie domówił model 7 . 
Obydwa kojca z naszymi budami o delikatnym spadzie dachu. Budy ocieplane.