Profesjonalny Kojec Podwójny mały model 8    2 x 4 m waga kojca 410 kg Montaż w 24 h GRATIS z podłogą i dachem z blachy ocynkowanej, tylnia ściana wypełniona deskami. czas montażu około 1,5 h, kojec najlepiej montować na piasku, lub trawie.

Możliwość innej konfiguracji np: ściany boczne obie drewniane - dopłata = 280 zł, ściana dzieląca z drzwiami dopłata = 50 zł

Element kojca :

Razem:

Koszt ścian bocznych

3210 zł

Koszt podłogi 4,1 m x 2,1 m (może być - nie musi)

947 zł

Koszt dachu 4,1 m x 2,3 m (może być - nie musi)

660 zł

Razem: BRUTTO

4817 zł

Dodatki  (mogą być - nie muszą) 

2 x Karmidło podwójne z miseczkami i uchwytem z regulowaną wysokością

220 zł

2 x Buda 120  - np. typu OWCZAREK 120 x 86 x 86 cm ocieplana

1560 zł

Razem kojec z dodatkami: BRUTTO

6597 zł

 

Należy doliczyć koszt transportu

(zwrot kosztu ROPY)

1,20 zł/km liczony tylko w jedną stronę od Poznania

Budy ocieplane dla Psów z możliwością zamontowania maty grzewczej i firanki na wejściu, dopancerzeniu !!!  Wyprodukujemy każdy rozmiar budy !!!

Wykonane z drewna sosnowego. dach pokryty papą o małym kącie spadku PIESKI UWIELBIAJĄ WSKAKIWAĆ NA BUDĘ I NA NIEJ LEŻEĆ umożliwiający zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz kojca, podwójneś ciany wykonane z boazerii i płyty wodoodpornej OSB są wypełnione STYRODUREM o grubości 2cm. 

 54      54

Pamiętajmy że jest to wymiar zewnętrzny budy - a z racji ocieplania ścian bocznych , dachu i podłogi wymiar w środku jest mniejszy o 10 cm.

      45                   453                  54  

Ocieplane budy są idealne LATEM, nie jest duszno w budzie. Do budy nie ocieplonej pies nie wejdzie latem - będzie mu zbyt duszno !!!. 

A wmontowana w jedną z warstw podłogi mata grzewcza wodoodporną zapewnia ciepło nawet w ekstremalne mrozy.

   
    

ceny brutto i Wymiary w cm 

L- szerokość

B- głębokość

H - wysokość

cena:

160 zewnętrzna 

84

84

1500

120 "owczarek"

84

84

780

100 średni pies

74

74

630

80 mały pies - koty

64

64

480

Mata grzewcza zapewnia ciepło nawet w ekstremalne mrozy1

koszt dodatkowo wmontowanejw jedną z warstw podłogi maty grzewczej wodoodpornej . 

Firanka na wejściu idealnie zatrzymuje ciepło w budzie.

 

Eliminuje potrzebę przedsionka

elementy kojców drewniane i budy malujemy standardowo Drewnochronem w kolorze TIK najładnieszy kolor - jest możliwość malowania inną barwą oto paleta

TYLKO ŚRODEK : "DREWNOCHRON" POSIADA ATEST "PZH" NA KONTAKT Z ZWIERZAKAMI, inne środki są nie dopuszczone - pieski  Mogą mieć problemy z sirścią. 

121

 

   

Oto jeden z ciekawszych rozwiązań kojca podwójnego. Czyli dwa kojce połączone jedną ścianą dzielącą. Ściana dzieląca nie powinna być w całości ażurowa (wykonana w całości z rurek). Często jeden piesek przekładał by łapkę do drugiego, a ten drugi mógłby go zaatakować. 
Kojce podwójne które polecamy mają rozmiary zewnętrzny:

2m x 4 m z budami i karmidełkami - 5556 zł

2m x 6 m z budami i karmidełkami - 7251 zł

3m x 6 m. z budami i karmidełkami - 8653 zł

fronty składają się z elementu drzwi z karmidełkiem o szerokościach 2 m lub 3 m. Dla psów razy owczarek minimum to 2 x 4 m. Każdy z piesków ma do swojej dyspozycji 2x2m (4 m2). Lecz najbardziej optymalna powierzchnia powinna być 2x6m każdy z piesków ma do swojej dyspozycji 2x3m (6m2) lub

najwygodniejszy: 3x6 m, w tym przypadku każdy z naszych pupili miałby powierzchnie 3x3 m (9m2). po prostu luksus !  

 

Możemy jako ścianę dzielącą zamontować element z drzwiami, Jak otworzymy drzwi w elemencie dzielącym dwa psy które się zgadzają mają do dyspozycji cały podwójny kojec, a jak syczka dostanie cieczkę drzwi zamykamy na ścianie dzielącej i mamy dwa kojce osobne.

  Kojec 4x3m składa się z dwóch elementów podłogi. Ścian bocznych ażurowych 3 m. Tylna ściana składa się z dwóch elementów po 2 m wypełnione deskami i font z dwóch elementów po 2 m z drzwiami i karmidełkiem. 

Dach w tym egzemplarzu składa się z blachy ocynkowanej trapezowej o długości 3.2 m.
Klient poprosił aby elementy frontowe były lewe i prawe (wizualnie fajnie to wygląda. Podobnie budy są wykonane z otworami wejściowymi lewe i prawe. Prosimy to zgłosić przy zamówieniu.
Przy kojcach o głębokości 3 m blacha ocynkowana o długości 3.3 m powinna by podparta w trzech miejscach - dla tego są zamontowane trzy belki dachowe na trzech stópkach dachowych.
Blacha trapezowa przymocowana jest do belek dachowych za pomocą śrub samowiercących  z uszczelką gumową typu "farmer" (tłumi to hałas przy padaniu deszczu).
Tak jak opisujemy elementy frontowe są lewe i prawe

Nasze kojce są ocynkowane ogniowo - nie wolno elementów kojca malować farbą - mocz psa jest tak silną substancją że na malowanych elementach po 1 miesiącu farba się złuszczy i odpadnie. Nie występuje ten problem przy elementach ocynkowanych ogniowo, cynk ogniowy jest trwale zespolony ze stalą.

W przypadku tego montażu klient wylał posadzkę pod kojcem - sposób na zachowanie czystości w pobliżu kojca. Wystarczy raz na jakiś czas wodą spłukać kojec, a nieczystości spłyną na posadzkę betonową.

Lecz pamiętajmy o tym że beton latem się nagrzewa i niepotrzebnie oddaje ciepło w górę.

 Pamiętajmy że każda ze ścian posiada od spodu 5 centymetrową szczelinę przez którą nieczystości można wodą spłukać poza kojec.

Ściany boczne kojców mogą mieć wypełnienie ażurowe lub drewniane. W zależności od umiejscowienie kojca, warunków atmosferycznych, zapotrzebowania na to co pieski mają widzieć i na co reagować. 
A oto kolejny kojec dla dwóch piesków. Lecz jest to kojec wspólny. Pieski się akceptują, wychowywały się razem i dla tego klient zdecydował o takiej konfiguracji. Jest jedno wejście lecz dwa elementy z karmidełkami.
Kojec posiada tylną zabudowę drewnianą i pierwszy boczny element od tyłu również zabudowany drewnem a drugi ażurowy.
Ta konfiguracja pozwala na to żeby pieski nie reagowały na to co znajduje się za kojcem.

Dla piesków kojec NIE MOŻE być wykonany z siatki - pieskom "wpadają" łapki w oczka siatki łamiąc je sobie, dodatkowo psy widząc siatkę lub cienkie druty mają problemy z akomodacją oka. Nie występuje ten problem z elementem wypełnionymi rurkami o średnicy 16 mm z rozstawem co 8 cm.

Klient nie zamówił podłogi drewnianej, posiada wylaną posadzkę. My nie popieramy tak do końca tej decyzji - Czy próbowali Państwo stanąć gołą stopą latem na rozgrzanym betonie? Lub zimą bez odpowiedniego obuwia?
Kojec o fajnych dużych rozmiarach.

cynk ogniowy jest w tej sytuacji najlepszy. w naszej siedzibie całe elementy są cięte, spawane, czyszczone i idą do cynku ogniowego, tam są maczane w odpowiednich kadziach z kwasami o różnych stężeniach do tego stopnie że do kadzi z płynnym cynkiem stal jest idealnie wytrawiona i bardzo czarna. W takiej formie jest wkładana do wanny 480 stopni C z płynnym cynkiem

Fajny wybieg - tylko szkoda że nie ma bud ocieplanych.

Drzwi otwierają się tylko do wewnątrz kojca. Rozwiązanie to eliminuje zagrożenie związane z atakiem psa.

 

Pieski w tym kojcu mają przebywać 10 godzin dziennie - klient posiada piękny komis samochodowy i resztę dnia mają hasać po wielkim ogrodzonym terenie.
A oto ciekawe rozwiązanie kojec o dużych rozmiarach dla dwóch piesków które się zgadzają. Jedna część kojca z podłogą a druga bez podłogi. Takie rozwiązanie jest możliwe tylko w tym przypadku jak wiadomo że pieski się nie podkopują.
Na tym zdjęciu widzimy montaż zabezpieczeń przerw pomiędzy ścianami dzielącymi a dachem (dodatkowa dopłata 100 zł za 1 kojec pojedyńczy)
Kojec zamontowany w fajnej scenerii ogrodowej. Idealnie się skomponował do ogrodu.
Oto kolejny kojec podwójny rozmiar 3x4 m z naszymi ocieplanymi budami z lekkim spadem dachu - pieski uwielbiają leżeć na budach - czują się w ten sposób jeszcze ważniejsze !!!.

 Kojec zamówiony bez podłogi (zaoszczędził 1330 zł) - lecz klient w niedługim czasie domówił podłogę - zrozumiał że to jest mordęga latem i zimą dla piesków. 

Karmidełka obrotowe są bardzo wygodne przy  codziennej obsłudze psów.

Mają specjalną klamkę zabezpieczającą 

W tym kojcu zamontowaliśmy specjalną przegrodę z podnoszoną klapą.

Klient może wejść i podnieść klapę w tym momencie pieski mają do swojej dyspozycji całą powierzchnie kojca - lecz jak suczka otrzyma cieczkę klient je rozdziela opuszczają klapę w dół.

Kojec z dwoma frontami o szerokości 2 metry. Każdy z elementów posiada drzwi i karmidełko pozwalające na dokarmianie piesków bez kontaktu z nimi.

 Może to wykonać sąsiad, pracownik, kolega w momencie nieobecności właściciela piesków.

Drzwi do kojca otwierają się do środka - zapobiega to atakowi pieska przy wchodzeniu do kojca.
Oto standardowy kojec 2x4 m boczne ściany ażurowe, tylna ściana wypełniona drewnem.
Ściana dzieląca wypełniona drewnem. Pieski które tam przebywają nie akceptują się za bardzo.
kojec składa się z dwóch elementów podłogowych o rozmiarze 2.05 x 2.05 m
Dach z blachy trapezowej ocynkowanej o długości 2.30m
Z naszymi ocieplanymi budami.
Pamiętajmy że nasze kojce nie są elementami stałymi - nie jest wymagany żadna zgoda gminy , sąsiada na ich postawienie .
Oto model podwójny o rozmiarze 2 x 6 m Składa się z dwóch podług o rozmiarze 2.05 x 3.05 m bocznych ścian ażurowych, tylnych ścian wypełnionych drewnem a ściana grodząca jest również wypełniona deskami w 100%.
Frontowe 3 metrowe elementy z drzwiami i karmidełkiem Rozmieszczenie drzwi standard, czyli LEWE, jak patrzymy na element drzwiowy z zewnątrz to drzwi są po lewej stronie. . Przypominamy że drzwi otwierają się zawsze do środka - po to żeby pies nie zaatakował
Budy klienta przystawione na zewnątrz. Powiększa to znacznie miejsce w kojcu. Lecz gdy buda jest w kojcu pies ma rodzaj mebla, na który uwielbia wskakiwać. Pies leżący na budzie czyje się jeszcze większym panem posesji
Wszystkie elementy stalowe - ocynkowane ogniowo -

 elementy stalowe nie mogą być malowane - pieski ząbkami zerwą każdą farbę (nawet proszkową) i po miesiącu elementy zardzewieją -

lecz nie zerwie warstwy cynku ogniowego.