witamy na stronie: www.kojec.com.pl     Montaż w 24 h GRATIS     cała Polska

Oto nasze kojce zespolone, pamiętajmy że pojedynczy kojec dla psa powinien mieć rozmiar 2x3 metry, według normy EU. Nasze kojce są ocynkowane ogniowo - nie wolno elementów kojca malować farbą - mocz psa jest tak silną substancją że na malowanych elementach po 1 miesiącu farba się złuszczy i odpadnie. Nie występuje ten problem przy elementach ocynkowanych ogniowo, cynk ogniowy jest trwale zespolony ze stalą.

Ten kojec stawialiśmy ma tłuczniu betonowym - bardzo fajne podłoże !

Latem się zbytnio nie nagrzewa i nie oddaje ciepła w górę na podłogę

Karmidełka obrotowe są bardzo wygodne przy  codziennej obsłudze psów.

Mają specjalną klamkę zabezpieczającą                             

W tym przypadku klient wylał sobie betonową wylewkę, wydaje nam się że nie jest to idealny pomysł - beton bardzo się nagrzewa latem i parzy w łapki pieski , a zimą jest bardzo zimy.

W takich przypadkach proponujemy klientom drewniane tarasiki o grubości 12,5 cm na stópkach ocynkowanych ogniowo oddalającą podłogę o 8 cm od kostki brukowej  w cenie 95 zł za 1 m2 

pod pod podestem wytwarza się poduszka powietrzna i podłoga jest latem zimna a zimą ciepła

Kojce schroniskowe możemy dodatkowo zabezpieczyć od góry specjalnymi deskami. Zabezpiecza to przerwę pomiędzy elementami bocznymi kojca a belką dachową. Koszt dodatkowego zabezpieczenia z zewnątrz i pomiędzy kojcami to 160 zł za kojec pojedynczy. 
Przy kojcach schroniskowych ściany boczne i pomiędzy kojcami proponujemy w 100 % wypełnione deskami.
Kojce postawione tyłem do siebie powinny mieć zamontowane rynny, ponieważ deszcz padający na lewy zestaw kojców "leci" bezpośrednio po spadzie na drewnianą ścianę prawego zestawu kojców.
W przypadku tego zamówienia klient sobie zażyczył dodatkowe zabezpieczenie pomiędzy ścianami bocznymi a dachem. Koszt takiego zabezpieczenia wynosi 160 zł / pojedynczy kojec.
Bardzo przemyślaną sprawą jest opłotowanie całego zestawu kojców. W momencie kiedy by przy porządkowaniu pies uciekł z kojca, to znajdzie się na zagrodzonym siatką terenie.
Kojce były ustawiane na wylaną posadzkę betonową która to posiadała ocieplenie styropianowe i była kilku warstwowa.
Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie kratki ściekowej wzdłuż zestawu kojców. Również posadzka była wylana pod minimalnym spadem w kierunku kratki ściekowej.

W magazynie posiadamy stale około 100 kojców w elementach z naszej stałej oferty czyli o szerokościach - 1m, 1,5m, 2m, 3m, w różnych konfiguracjach..

montaż - gratis

przerwa pomiędzy kojcami była około 1 m, pozwala to na uprzątnięcie nieczystości stałych, tych które nie spłynęły po posadzce z delikatnym spadem.
Na tych zdjęciach widzimy schronisko które zamówiło zespół pięciu kojców schroniskowych model numer 12,

 gdzie szerokość poszczególnego kojca wynosi 3 m a głębokość 2 m. Najbardziej popularny koje schroniskowo-hodowlany.

Procedura montażu jest prosta (jak klocki LEGO). Na początku stawiamy 5 podłóg o rozmiatach 3x2 m, po wstępnym wypoziomowaniu na podłogi stawiamy nasze 5 bud ocieplanych typu owczarek 120x84x84 cm.
Budy montowane w kojcach posiadają lekki spad dachu do tyłu. i umożliwiają pieską wskakiwanie na budę i wylegiwanie sie na niej. nie maja tej frajdy na budach typu dach góralski dwuspadowy.
Lekki spad dachu pozwala pieską wskakiwanie na nie, jest to również rodzaj gimnastyki.
Na podłogi wnosimy elementy ścian bocznych.
Elementy ścian bocznych czyli tył kojca element 3 m wypełniony drewnem, a bok kojca i ściany dzielące elementy 2 m i skręcamy je do siebie (bardzo prosta sprawa)
ściany boczne i tylne i frontowe przykręcamy dodatkowo do podłogi, tworzą one jedną całość. podłoga , ściany , stópki dachowe, belki dachowe i dach z blachy trapezowej ocynkowanej.
Na tym zdjęciu widzimy montowanie ścian frontowych z drzwiami i klapą do karmidełka.
Montaż elementów idzie bardzo sprawnie, dodatkowo dadatkowo zostały wbite w elementy stópki dachowe do montowania belek dachowych.

 

Karmidełka obrotowe są bardzo wygodne przy  codziennej obsłudze psów. Mają specjalną klamkę zabezpieczającą 

 

 

Na tym zdjęciu są zamontowane belki dachowe i jest wkładany dach (blacha trapezowa ocynkowana).
Blacha trapezowa ocynkowna jest przykręcana do belek drewnianych o grubości 10 cm wkrętami "farmerami" są to specjalne wkręty samowiercące z uszczelką gumową (podkładką) która tłumi odgłosy deszczu padającego na dach.

ten model to- Model numer 12 - 15x2 m

montaż - gratis

lub polecamy - Model numer 11 - 10x3m

 montaż - gratis

Prace wykończeniowe w środku kojca
Na tym zdjęciu widzimy montaż zabezpieczeń przerw pomiędzy ścianami dzielącymi a dachem (dodatkowa dopłata 100 zł za 1 kojec pojedyńczy)
Jeszcze chwila rozmowy pomiędzy pracownikami (pewnie o "marynie")
na tej fotografii widzimy zamontowane zabezpieczenia pomiędzy ścianami bocznymi a dachem również na frontowych ścianach.
Psy w schroniskach niejednokrotnie za wszelką cenę chcą wyjść z kojca, a wysokość 1,6, 1,8 m nie jest dla nich wysokością nie do pokonania.
Takie zabezpieczenie ma swój sens
Zwiększa również estetykę kojca
I jeszcze bardziej go wzmacnia.
Oto prawie gotowy kojec
jeszcze trwa mocowanie blach trapezowych ocynkowanych
Ostatnia kontrola jakościowa, dokręcanie śrub montażowych
Poprawki drewnochronem elementów drewnianych
I kojec gotowy
Czas montażu kojca wynosi około 3 godziny
Ważną sprawą dla nas jest możliwość dojechania naszymi busami jak najbliżej miejsca montażu 
pojedyńczy kojec waży 330 km x 5 kojców daje nam wagę ponad 1.5 tony
ostatnie dopieszczeni i koniecccccc

ten model to- Model numer 10 - 9x2 m

 montaż - gratis

lub polecamy - Model numer 9 - 6x3m

 

 montaż - gratis

a oto kolejne wybrane nasze realizacje:

Jednym z ciekawszych rozwiązań przy zabudowie schronisk jest system pięciokojcowy (każdy kojec ma rozmiar 2x3 m z dodatkowymi wybiegami przed każdym z pięciu kojców. Wybiegi mają rozmiar 3x3m

 Nasz system kojców pięciokojcowy ma rozmiar łączny 2 x 15 m (pojedynczy kojec zgodnie z UE ma 2x3m ) plus wybieg 3x3m, kojce są zadaszone i zabezpieczone dodatkowo deskami pomiędzy ścianami bocznymi a dachem.

oto rysunek techniczny zestawu kojców schroniskowych ( szara część jest zadaszona) z wybiegami -

Na tej fotografii widzimy postawione elementy ścian bocznych na uprzednio wyłożonym podłożu z płyt ażurowych.
Nasze elementy ocynkowane ogniowo są w pełni odporne na korozję i bardzo silną substancję jaką jest mocz psa.

 

Dla piesków kojec NIE MOŻE być wykonany z siatki - pieskom "wpadają" łapki w oczka siatki łamiąc je sobie, dodatkowo psy widząc siatkę lub cienkie druty mają problemy z akomodacją oka.

Na tej fotografii widzimy w głębi po lewej stronie gotowe kojce o szerokości 3 m i głębokości 2 m zadaszone z drzwiami i dodatkowo dołączone wybiegi z elementów ażurowych o rozmiarze 3 x 3 m , z drzwiami.
Sam kojec posiada swoje drzwi i wybieg również. Po zamknięciu drzwi uzyskujemy teoretycznie dwa oddzielne pomieszczenia jedno 2x3 zadaszone3 i drugie (wybieg) 3x3m nie zadaszone.
Z naszych elementów możemy stworzyć każdy kojec lub wybieg o różnych rozmiarach. Nasze elementy pasują jeden do drugiego, a montaż można porównać do budowli z klocków LEGO.
Po postawieniu elementów ścian bocznych i skręceniu ich do siebie, dodatkowo przykręcamy je do płyt z których wykonana jest podłoga.  Płyty ażurowe są dobrym rozwiązaniem w przypadku wielkich schronisk. Mocz psa wpija się pomiędzy dziury w płytach ażurowych w ziemię, a nieczystości stałe są zbierane przez pracowników i wolentariuszy.
W momencie czasowego przepełnienia schroniska wybiegi modą służyć jako kolejne miejsca do przetrzymywania psów.
Część zadaszona kojca jest dodatkowo zabezpieczona pomiędzy ścianami bocznymi a dachem ( koszt takiego zabezpieczenia - 100 zł za 1 pojedyńczy kojec)
Na froncie wybiegów i w kojcach zamontowaliśmy elementy z drzwiami lecz bez obrotowych karmidełek. Trochę to utrudnia podawanie jedzenie i picie zwierzaczkom, lecz taka była wola zamawiającego.

Karmidełka obrotowe są bardzo wygodne przy  codziennej obsłudze psów.

Mają specjalną klamkę zabezpieczającą 

W tym przypadku schronisko zamówiło kilka zestawów kojców pięciokojcowych z wybiegami, i montowaliśmy je "plecami" do siebie.

Pamiętajmy - jak montujemy kojce "plecami" do siebie to musimy zostawić odstęp pomiędzy kojcami w odległości około 1 m

na tej fotografii widzimy końcowy etap montowania dachu nad częścią zadaszoną - nad kojcami. Część wybiegowa nie będzie zadaszona.

 

 

psy posiadają wiele miejsca mając do dyspozycji kojec z wybiegiem o łącznych rozmiarach 3 x 5 m

Drzwi otwierają się tylko do wewnątrz kojca. Rozwiązanie to eliminuje zagrożenie związane z atakiem psa.

psy czują się w tak wielkim kojcu bardzo swobodnie, a nasze budy ocieplane zamontowane w środku stanowią idealny komplet do godnego i przyzwoitego oczekiwania na adopcję. Wolontariusze i odwiedzający również mają komfort wizualny że ich podopieczni mają na prawdę godne warunki bytowania.
Ciekawostka !!! - każdy kierownik schroniska potwierdza że psy które znajdują się w naszych ocynkowanych ogniowo kojcach szybciej znajdują nowych właścicieli w porównaniu do piesków przebywających w starych czasami kilkudziesięcioletnich kojcach.!!!
Wszystkie elementy stalowe naszej konstrukcji są ocynkowane ogniowo po pospawaniu, co gwarantuje idealne zabezpieczenie antykorozyjne a w szczególności zabezpiecza przed moczem psa, Kojce pomalowany nawet farbą proszkową przy kontakcie z moczem psa - farba złuszczy się i odpada - nie występuje ten problem z elementami ocynkowanymi ogniowo po pospawaniu.
|Na tej fotografii widzimy końcówkę montażu, jeszcze tylko zostało do zamontowania zabezpieczenia pomiędzy ścianami bocznymi a dachem i gotowe.

czas montażu jednego zespołu pięciokojcowego z wybiegami to około 6 godzin.

Zespoły kojców nie są trwale związane z gruntem ! - nie jest wymagana żadna zgoda na ich postawienie i można bez problemu zawsze przestawić je w inne miejsce.

Czasami występują awarie samochodów (głównie elektroniki samochodowej) z naszej floty, lecz jesteśmy przygotowanie na różne warianty.

Choć może to dziwnie wygląda ale mały ciągnie wielkiego na lawecie. Zawsze dajemy radę, wychodzimy z założenia że nie da się tylko kartą płatniczą zapłacić w " BIEDRONCE "  , a to co mamy zrobić jutro - robimy dzisiaj.

A oto jedna z naszych realizacji : zespół kojców hodowlanych połączonych ze sobą z wspólnym korytarzem.

Czas montażu tego zespołu kojców dla naszej ekipy wyniósł 6 godzin.

Kojec pokryty jednym dachem z blachy ocynkowanej z jednym spadem.

Nasza ekipa przyjechała na miejsce - tam zastała tylko starą wylewkę betonową.

Wejście do zespołów kojca od strony ogrodu, wejście przez korytarz.
poszczególne kojce połączone ze sobą ścianą 50 na 50 % drewnanią.

Nasze kojce są ocynkowane ogniowo - nie wolno elementów kojca malować farbą - mocz psa jest tak silną substancją że na malowanych elementach po 1 miesiącu farba się złuszczy i odpadnie. Nie występuje ten problem przy elementach ocynkowanych ogniowo, cynk ogniowy jest trwale zespolony ze stalą.

Oto ujęcie korytarza, po prawej stronie widzimy wyjście z zespołów kojców, po lewej kojce hodowlane.
Brakuje tylko naszym zdanie karmidełek obrotowych.
W kojcach zainstalowaliśmy budy  klienta.
Cały obiekt bardzo fajnie się wkomponował w strukturę posesji.

Elementy ścian bocznych przytwierdziliśmy do starej posadzki.

Betonowa wylewka pozostała po starej budowli.
Posiadamy możliwość spawania i łączenia naszych elementów do istniejących konstrukcji na miejscu u klienta.

 W tym przypadku klient posiadał stare  zadaszenie na słupach do których wyprodukowaliśmy na życzenie elementy ocynkowane ogniowo ażurowe i drewniane i zamontowaliśmy je do istniejącej "wiaty" .

Powstał bardzo fajny zestaw kojców schroniskowych.

Największy rozmiar danego elementu to 2,30 x 5,5 m. Pamiętajmy o problemie transportu i wadze większych elementów.

Dla piesków kojec NIE MOŻE być wykonany z siatki - pieskom "wpadają" łapki w oczka siatki łamiąc je sobie, dodatkowo psy widząc siatkę lub cienkie druty mają problemy z akomodacją oka.

Nie występuje ten problem z elementem wypełnionymi rurkami o średnicy 16 mm z rozstawem co 8 cm.

Nasza ekipa posiada odpowiednie uprawnieni i sprzęt do tego typu prac wyjazdowych.
Stara hala kojcowa była wypełniona elementami z siatki stalowej nie ocynkowanej, mocz psów jest bardzo silną substancją substancją która bardzo niekorzystnie wpływa na zabezpieczenie przed rdzą. Nasze elementy są ocynkowane ogniowo i niegroźny im jest psi mocz. który spalą farbę którą ktoś kiedyś pomalował stare elementy.
Elementy drewniane wielkogabarytowe oprawiamy w drewno na miejscu u klienta

po prawej stronie widzimy elementy stare zardzewiałe i popalone moczem psa, podobno były raz w roku dodatkowo malowane, lecz nic to nie dało -

cynk ogniowy jest w tej sytuacji najlepszy. w naszej siedzibie całe elementy są cięte, spawane, czyszczone i idą do cynku ogniowego, tam są maczane w odpowiednich kadziach z kwasami o różnych stężeniach do tego stopnie że do kadzi z płynnym cynkiem stal jest idealnie wytrawiona i bardzo czarna. W takiej formie jest wkładana do wanny 480 stopni C z płynnym cynkiem

Waga elementów oprawionych jest zbyt wielka do transportu i przenoszenia.
Elementy są wspawane do istniejącej konstrukcji podtrzymującej dach kojca schroniska.
Nasi pracownicy rozkładają uprzednio przygotowane i zakonserwowane drewnochronem deski
Posiadamy sprzęt stolarski mobilny do prac w terenie.
Lecz do sprzętu stolarskiego potrzebujemy dostęp do prądu. Na naszym wyposażeniu mamy agregaty prądotwórcze, lecz nie jest to przyjemna praca stojąc w pobliżu pracującego agregatu prądotwórczego. 
Elementy ścian bocznych dodatkowo przymocowujemy kołkami rozporowymi do posadzki
Po oprawieniu ścian bocznych w deski dodatkowo na środku przykręcamy je do płaskownika wzmocnieniowego, co gwarantuje jeszcze większą wytrzymałośc.
Elementy o wielkich gabarytach wolimy oprawiać w drewno na miejscu u klienta.
Docinanie niektórych desek odbywa się na miejscu.
oto prawie gotowy efekt tylnych ścian które w połowie są odeskowane a w połowie ażurowe.
ak wygląda schronisko po wymianie na nasze elementy ścian bocznych. Zadaszenie jest starą konstrukcją. Nasza firma wymieniła tylko ściany boczne.
Jeszcze ostatnia kontrola jakości i wytrzymałości , malowanie spawów cynkiem płynnym i kolejne schronisko posiada nowe elementy ścian bocznych wykonane w naszej technologii z elementów ocynkowanych ogniowo.